ODDZIAŁ KLINICZNY CHORÓB WEWNĘTRZNYCH

Z PODODDZIAŁEM NEFROLOGICZNYM i STACJA DALIZ

KATEDRA I ZAKŁAD MEDYCYNY RODZINNEJ
WARSZAWSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO


Kontakt:
Ordynator: +48 22 31 86 325
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich: +48 22 31 86 329
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

ramka

prof. dr hab. n. med. Katarzyna Życińska
Ordynator Oddziału

Barbara Zakrzewska
Koordynator Świadczeń Pielęgniarksich

Informacje o oddziale:

 

Na bazie Oddziału Chorób Wewnętrznych w naszym szpitalu funkcjonuje Oddział Kliniczny Medycyny Rodzinnej, Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych z Pododdziałem Nefrologicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
W kręgu zainteresowań Oddziału Klinicznego leżą przede wszystkim choroby nerek, układowe zapalenia naczyń, cukrzyca, zaburzenia metaboliczne.
Oddział Kliniczny dysponuje 84 łóżkami w salach 2 i 3-osobowych, częściowo z własnymi węzłami sanitarnymi. Ponadto w Oddziale znajduje się 6 - łóżkowa Sala Intensywnego Nadzoru Internistycznego przeznaczona do leczenia chorych w stanach zagrożenia życia. Dodatkowo na terenie całego oddziału dostępne jest monitorowanie telemetryczne EKG oraz wysycenia krwi tlenem.

Pacjenci Oddziału Klinicznego mają możliwość kontynuacji leczenia w poradniach specjalistycznych naszego szpitala:
- Poradni Chorób Metabolicznych, w której jest możliwość wykonania w Gabinecie Nieinwazyjnej Diagnostyki Kardiologicznej i Pulmonologicznej takich badań jak:
- EKG spoczynkowe,
- EKG wysiłkowe,
- Holter EKG,
- Holter ciśnieniowy,
- echokardiografia,
- spirometria.


W trakcie diagnostyki i leczenia wykorzystywana jest ponadto nowoczesna baza sprzętowa Szpitala, w skład której wchodzą:
- pracownia endoskopii
- pracownia  ultrasonograficzna
- zakład diagnostyki obrazowej z tomografem komputerowym.

W ramach Oddziału Klinicznego działa także Centrum Pierwotnych Układowych Zapaleń Naczyń im. Friedricha Wegenera, przyjmujące chorych z całej Polski.

Zespół medyczny:
W Oddziale pracuje 28 lekarzy i są to specjaliści z zakresu nefrologii, kardiologii, pulmonologii, diabetologii, endokrynologii oraz 34 pielęgniarki. Personel pielęgniarski został przeszkolony z zakresu edukacji diabetologicznej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
10 pielęgniarek posiada wykształcenie wyższe, a 1 pielęgniarka jest specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego.

Na terenie Oddziału Klinicznego prowadzone są zajęcia z medycyny rodzinnej dla studentów IV i VI roku I Wydziału Lekarskiego WUM oraz zajęcia z chorób wewnętrznych dla studentów anglojęzycznych.
Oddział posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia do prowadzenia specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych, z chorób wewnętrznych w ramach innych specjalizacji oraz prowadzenia specjalizacji z medycyny rodzinnej.

Informacje dla pacjentów i osób odwiedzających:

Odwiedziny pacjentów w dni powszednie w godzinach 14:00-18:00

Odwiedziny pacjentów w dni świąteczne w godzinach 11:00-18:00

 

Poza wyznaczonymi godzinami, odwiedziny są możliwe po uzyskaniu zgody ordynatora lub lekarza dyżurnego. Dzieci do lat 12 mogą odwiedzać pacjentów wraz z osobą dorosłą, jedynie za zgodą ordynatora lub lekarza dyżurnego. Zabrania się odwiedzin z dziećmi poniżej 3 roku życia.

 

Odwiedziny pacjentów na terenie Sali Intensywnego Nadzoru Internistycznego:

codziennie w godzinach 16:00–18:00


W czasie odwiedzin prosimy o opuszczenie sali chorych podczas:
- obchodów lekarskich i badania pacjentów,
- zabiegów pielęgniarskich,
- zabiegów higienicznych.

Udzielanie informacji o stanie zdrowia osobom upoważnionym przez pacjenta w godz. 13:00–15:00

Szpital Czerniakowski sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Stępińska 19/25, 00-739 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000678693,
NIP: 521-293-24-55, kapitał zakładowy w wysokości: 40.100.000,00 zł