Oddział Anestezjologii i intensywnej terapii

 

lek. med. Tomasz Siegel
Kierownik, lekarz transfuzjonista 

Czytaj więcej

 

Oddział anestezjologii i intensywnej terapii (OAiIT) to nowoczesny, 9-stanowiskowy oddział, w którym przez 24 godziny na dobę prowadzone jest leczenie pacjentów w stanach zagrożenia życia. Oddział zapewnia kompleksowe, interdyscyplinarne leczenie pacjentów z niewydolnością wielu narządów. Priorytetem wobec pacjentów leczonych w oddziale jest stosowanie najnowocześniejszych metod leczenia, zapewnienie pacjentom najwyższej jakości opieki oraz humanistycznego podejścia personelu, a także umożliwienie rodzinom jak najszerszego kontakt ze swoimi bliskimi. W postępowaniu terapeutycznym wykorzystywana jest zaawansowana aparatura medyczna, stosowane są techniki leczenia pozaustrojowego, szeroko wykorzystywana diagnostyka point-of-care. Oddział jest wiodącym ośrodkiem w kraju w zakresie wykorzystania ultrasonografii point-of-care u pacjentów w stanach krytycznych oraz w anestezjologii regionalnej.

W 8 salach operacyjnych Szpitala Czerniakowskiego przeprowadzanych jest około 8 tysięcy znieczuleń w ciągu roku. Wykonywane są ponadto znieczulenia do zabiegów kolonoskopii. Szpital Czerniakowski dysponuje możliwością zastosowania wszystkich współczesnych technik znieczulenia ogólnego i regionalnego. Szeroko stosowana jest anestezja regionalna z wykorzystaniem ultrasonografii.

Lekarze OAiIT zajmują się również konsultowaniem pacjentów przygotowywanych do planowych zabiegów operacyjnych w ramach Punktu Konsultacyjnego oddziału.

Oddział jest ośrodkiem akredytowanym do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii. Oddział posiada 13 miejsc rezydenckich. Prowadzi staże cząstkowe z zakresu intensywnej terapii dla lekarzy innych specjalności oraz staże specjalizacyjne dla pielęgniarek w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii.

Oddział prowadzi także szkolenia dla lekarzy z innych ośrodków w zakresie wykorzystania ultrasonografii point-of-care u pacjentów w stanach krytycznych oraz w anestezjologii regionalnej.

Kadra lekarska Oddziału anestezjologii i intensywnej terapii liczy 29 lekarzy, w tym 15 specjalistów anestezjologii i intensywnej terapii, 13 lekarzy w trakcie szkolenia specjalizacyjnego oraz 1 lekarz bez specjalizacji. Kadra pielęgniarska oddziału liczy 44 osoby, w tym 24 ze specjalizacją w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. 1 pielęgniarka posiada stopień naukowy doktora nauki o zdrowiu.

 

Mateusz Ostafin
lek. med. Mateusz Ostafin
Zastępca Kierownika oddziału
Grzegorz Cichowlas
mgr Grzegorz Cichowlas
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich
Weronika Bujko-Kiersnowska
lek. Weronika Bujko-Kiersnowska
Zastępca Kierownika oddziału

Kontakt (pon-pt 8.00-15.00)

Sekretariat: +48 22 31 86 277
Ordynator: +48 22 31 86 269
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich: +48 22 31 86 378

e-mail: oit@szpitalczerniakowski.waw.pl

Oddział pracuje całodobowo, siedem dni w tygodniu.

Jak dojść do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii?

mapa

Opublikowano 5 grudnia 2018, 18:24 przez admin

Ostatnia modyfikacja przez Sebastian Świder