Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej

 

dr Tomasz Wisławski
Ordynator

Czytaj więcej

 

W oddziale leczeni są pacjenci z obrażeniami pourazowymi oraz chorobami i deformacjami układu kostno-stawowego. W leczeniu operacyjnym złamań lekarze oddziału stosują wszystkie najnowsze metody osteosyntezy. Wykonują operacje rekonstrukcyjne układu kostno – stawowego oraz zabiegi artroskopowe. Specjalizują się w szczególności w wykonywaniu endoprotezoplastyki stawów z wykorzystaniem najnowocześniejszych implantów. Zespół oddziału bierze udział w międzynarodowych badaniach klinicznych.

Oddział Chirurgii urazowo-ortopedycznej posiada 40 łóżek w 2 i 3-osobowych salach. Dysponuje salą pooperacyjną, gdzie monitorowani są chorzy po zabiegach. Oddział posiada samodzielny, nowocześnie wyposażony Blok operacyjny.

Pacjenci oddziału mają możliwość kontynuacji leczenia ambulatoryjnego w Poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej.

Oddział posiada akredytację Ministra Zdrowia do prowadzenia specjalizacji i staży kierunkowych dla lekarzy w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W oddziale odbywają się również staże do specjalizacji pielęgniarskich oraz kursy dla lekarzy.

W skład zespołu lekarskiego wchodzi 14 lekarzy, w tym 10 specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii oraz 4 lekarzy w trakcie specjalizacji. Na każdym etapie leczenia chorymi zajmuje się zespół fizjoterapeutów. W oddziale i w Bloku operacyjnym pracuje, 30 osobowy zespół pielęgniarski.

 

mgr Marzena Wilczyńska-Szatańska
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich

Kontakt (pon-pt 8.00-15.00)

Ordynator/Sekretariat: +48 22 31 86 218
Koordynator świadczeń pielęgniarskich: +48 22 31 86 323

e-mail: ortopedia@szpitalczerniakowski.waw.pl

Oddział pracuje całodobowo, siedem dni w tygodniu.

Jak dojść do Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej?

Jak dojść na Oddział Chirurgii Urazowo-ortopedycznej

Opublikowano 5 grudnia 2018, 18:24 przez admin

Ostatnia modyfikacja przez Jacek Pszonka