Szpital Czerniakowski to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się placówka medyczna zlokalizowana w sercu Warszawy, która od lat cieszy się zaufaniem pacjentów i uznaniem w środowisku medycznym. Naszym celem jest zapewnienie najwyższej jakości opieki zdrowotnej, która łączy zaawansowane technologie medyczne z empatycznym podejściem do każdego pacjenta. Kluczowe obszary działalności szpitala obejmują onkologię, chirurgię ogólną, onkologiczną i bariatryczną, otolaryngologię, okulistykę, diabetologię, endokrynologię, ortopedię, neurologię oraz diagnostykę obrazową.
Zgodnie z misją: „Jesteśmy po to, aby pomagać chorym”, szpital otacza swą opieką pacjentów z terenu całego kraju, a w szczególności mieszkańców dzielnic m.st. Warszawy: Mokotowa, Wilanowa i Ursynowa poprzez udzielanie świadczeń zdrowotnych stacjonarnych i ambulatoryjnych. Obecnie placówka dysponuje 255 łóżkami w 8 oddziałach specjalistycznych i hospitalizuje rocznie około 37 000 pacjentów. Porady ambulatoryjne udzielane są w 18 przyszpitalnych poradniach specjalistycznych. Rocznie z tej formy opieki korzysta ok. 85 000 pacjentów. Szpital zatrudnia ponad 820 doświadczonych lekarzy i pielęgniarek.
Szpital Czerniakowski należy do Krajowej Sieci Onkologicznej i realizuje świadczenia w ramach Karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego, zapewniając kompleksową opiekę onkologiczną w zakresie diagnostyki, leczenia i monitorowania pacjentów w ramach hospitalizacji, a także w specjalistycznych poradniach przyszpitalnych. Szpital współpracuje z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowym Instytutem Badawczym, a lekarze z obu placówek zasiadają we wspólnych konsyliach onkologicznych.
Szpital Czerniakowski jest ośrodkiem referencyjnym i posiada akredytację do prowadzenia szkoleń specjalizacyjnych w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej, neurologii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chorób wewnętrznych, diabetologii i endokrynologii, otolaryngologii, okulistyki.
Placówka współpracuje z trzema renomowanymi uczelniami medycznymi, oferując studentom możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia pod okiem doświadczonych lekarzy-praktyków w ramach 5 oddziałów klinicznych. Są to:
Oddziały Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego:
- II Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej
- Klinika Otolaryngologii
Oddziały Kliniczne Uczelni Łazarskiego
- Klinika Chirurgii Onkologicznej
- Klinika Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii, Diabetologii, Nefrologii i Chorób Metabolicznych
Oddział Kliniczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
- Katedra Neurologii Instytutu Nauk Medycznych Wydziału Medycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Dzięki bliskiej współpracy z uczelniami, Szpital prowadzi leczenie pacjentów na najwyższym światowym poziomie, łącząc opiekę medyczną z najnowszymi osiągnięciami nauki.
Szpital Czerniakowski posiada centra kompleksowej opieki medycznej, tj.:
- Warszawskie Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej, które oferuje pacjentom diagnostykę i wielospecjalistyczne, kompleksowe leczenie choroby otyłościowej na różnym poziomie jej zaawansowania i przy zastosowaniu leczenia operacyjnego jak również metod zachowawczych.
- Warszawskie Specjalistyczne Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych, w skład którego wchodzą: Poradnia Diabetologiczna, Poradnia Endokrynologiczna, Poradnia Nefrologiczna i Poradnia Chorób Metabolicznych. Centrum zapewnia kompleksową opiekę pacjentom i ściśle współpracuje z Oddziałem i Kliniką Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii, Diabetologii i Nefrologii.
Szpital posiada w swojej ofercie badania kliniczne, które prowadzone są w oparciu o oddziały szpitalne oraz poradnie specjalistyczne. Zapewnia to naszym pacjentom dostęp do najnowszych możliwości leczenia, które oferuje współczesna medycyna.
Ponadto placówka bierze udział w programach pilotażowych Ministra Zdrowia, tj.:
- program "Dobry posiłek w szpitalach", który ma na celu edukację żywieniową oraz poprawę jakości żywienia pacjentów w ramach hospitalizacji
- program KOS-BAR, który ma na celu leczenie i opiekę nad chorymi na otyłość olbrzymią.
Szpital Czerniakowski rozpoczął swoją działalność w 1958 roku na terenie Dolnego Mokotowa. Dzięki wieloletnim inwestycjom w najnowsze technologie oraz ciągłe doskonalenie personelu medycznego, szpital odgrywa obecnie kluczową rolę na mapie warszawskiej służby zdrowia.
Obecnie placówka posiada certyfikat jakości nr PL - J - 1410/12/2023 wydany 24.07.2024 r., potwierdzający spełnienie wymagań normy PN-EN ISO 9001:2015-10 w zakresie „świadczenia usług medycznych realizowanych w ramach lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji leczniczej z uwzględnieniem diagnostyki”. Certyfikat ten ważny jest do 23.07.2026 r. Szpital posiada certyfikat uczestnictwa w kampanii „Twoja Krew, Moje Życie” promującej honorowe oddawanie krwi, a także certyfikat ,,Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”.
W trosce o jakość opieki nad chorymi Zarząd Szpitala Czerniakowskiego inwestuje w rozwój i modernizację placówki. Od listopada 2020 r. do czerwca 2024 r. na inwestycje przeznaczono ponad 52 mln zł. Pozwoliły one m.in. na doposażenie placówki w nowoczesny sprzęt medyczny, jej informatyzację jak również rozbudowę i gruntowną modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz jego dostosowanie do wymagań wynikających z Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym i obowiązujących Rozporządzeń Ministra Zdrowia.
Pacjentom, którzy skorzystali i korzystają z usług świadczonych przez Szpital Czerniakowski dziękujemy za zaufanie.
Zarząd Szpitala Czerniakowskiego sp. z o. o.