Oddział Otolaryngologiczny

WYDZIAŁ LEKARSKO-DENTYSTYCZNY
WARSZAWSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO

 
Wojciech Kukwa

dr hab. n. med. Wojciech Kukwa
Ordynator

Czytaj więcej
logo WUM
 

Oddział kliniczny otolaryngologiczny jest oddziałem prowadzonym we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Oddział posiada wieloletnie doświadczenie w chirurgicznym leczeniu nowotworów głowy i szyi. Wykonuje m. in. operacje guzów ślinianek przyusznych, przeprowadzane przy użyciu mikroskopu operacyjnego i z wykorzystaniem stymulatora nerwu twarzowego. Lekarze oddziału prowadzą leczenie guzów krtani, gardła, jamy ustnej, a także nosa i zatok przynosowych czy podstawy czaszki.

Oddział podejmuje leczenie rekonstrukcyjne, zarówno u pacjentów po rozległych operacjach onkologicznych, jak i z porażeniem nerwu twarzowego czy porażeniami krtani. Wykonuje również zabiegi mikrochirurgia ucha i chirurgii podstawy czaszki.

Oddział kliniczny otolaryngologiczny stosuje wysokospecjalistyczne techniki leczenia operacyjnego. Posiada doświadczenie w technikach minimalnie inwazyjnych, rekonstrukcyjnych oraz endoskopowych. Lekarze oddziału prowadzą liczne badania naukowe we współpracy z wieloma ośrodkami zagranicznymi.

Oddział kliniczny otolaryngologiczny posiada 39 łóżek, w tym 4 łóżka w Pododdziale otolaryngologii jednego dnia. Prowadzi leczenie operacyjne w obrębie głowy, szyi, uszu oraz podstawy czaszki. Klinika Otorynolaryngologii jest wiodącym ośrodkiem w leczeniu chorób zatok przynosowych metodami endoskopowymi, a także zaburzeń oddychania podczas snu, zarówno u pacjentów z uporczywym chrapaniem, jak i zespołem snu z bezdechami.

Lekarze oddziału przyjmują pacjentów w poradniach Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej:

Informacje dla pacjenta:
Pacjenci zainteresowani diagnostyką i leczeniem nowotworów głowy i szyi w ramach poradni lub w oddziale otolaryngologii proszeni są o bezpośredni kontakt z Koordynatorem Onkologii pod numerem telefonu: +48 501 916 688, w celu umówienia konsultacji onkologicznej.

Informacje dla lekarzy zainteresowanych współpracą:
Zapraszamy lekarzy laryngologów, stomatologów, jak i lekarzy rodzinnych do kontaktu za pomocą adresu e-mail: onkologia@szpitalczerniakowski.waw.pl . Prosimy o opisanie przypadku pacjenta i dołączenie badań (jeśli zostały wykonane). Niezwłocznie odpowiemy na wiadomość, szczególnie jeśli w tytule pojawi się informacja: „pacjent z podejrzeniem/rozpoznaniem nowotworu”.

W oddziale pracuje 24 lekarzy w tym 15 specjalistów i 9 rezydentów oraz 27 pielęgniarek.


dr n. med. Tomasz Szafarowski
Zastępca Kierownika oddziału
Dorota Olendzka
mgr Dorota Olendzka
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich

W Oddziale Klinicznym Otolaryngologii, zespół lekarski pod kierownictwem dr hab. n. med. Wojciecha Kukwy, od lat prowadzi leczenie chirurgiczne pacjentów z nowotworami w obrębie głowy i szyi. Oddział współpracuje z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Zespół lekarski prowadzi leczenie chorych wszystkimi dostępnymi metodami, w oparciu o indywidualny plan terapeutyczny. Lekarzy w ich codziennej pracy możecie Państwo zobaczyć w materiale filmowym. Zapraszamy do obejrzenia.

Kontakt (pon-pt 8.00-14.30):

Sekretariat/Kierownik: +48 22 31 86 270
Koordynator świadczeń pielęgniarskich: +48 22 31 86 253

e-mail: laryngologia@szpitalczerniakowski.waw.pl

Oddział pracuje całodobowo, siedem dni w tygodniu.

Jak dojść do Oddziału Otolaryngologicznego?

Jak dojść na Oddział Otolaryngologiczny

Opublikowano 5 grudnia 2018, 18:24 przez admin

Ostatnia modyfikacja przez Jacek Pszonka