Oddział Chorób Wewnętrznych

Oddział Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii, Diabetologii, Nefrologii
Klinika Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii, Diabetologii, Nefrologii

 
dr n. med. Michał Lis
Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii, Diabetologii, Nefrologii.
Ordynator Oddziału

 

Czytaj więcej

 

Oddział chorób wewnętrznych i metabolicznych z Pododdziałem nefrologicznym i Stacją dializ specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu chorób układowych zapaleń naczyń, cukrzycy, zaburzeniach metabolicznych oraz chorób nerek. Dysponuje 44 łóżkami w salach 2 i 3-osobowych, głównie z własnymi węzłami sanitarnymi.
W oddziale znajduje się również 6 łóżkowa sala intensywnego nadzoru internistycznego (SINI), ściśle współpracująca z Oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii. Sala ta przeznaczona jest do leczenia pacjentów w stanach zagrożenia życia. Dodatkowo na terenie całego oddziału dostępne jest monitorowanie telemetryczne EKG pilsonymetryczne.
Pacjenci Oddziału  chorób wewnętrznych mają możliwość kontynuacji leczenia pohospitalizacyjnego w poradniach Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej a także w Punkcie Konsultacyjnym.

Więcej informacji o Pododdziale nefrologicznym i Stacji dializ

W Pododdziale Endokrynologiczno-Diabetologicznym przeprowadzamy pełną diagnostykę i leczenie chorób endokrynologicznych takich jak dysfunkcje wydzielnicze tarczycy, nadnerczy, przytarczyc i przysadki mózgowej. Ponadto wykonujemy diagnostykę i leczenie zaburzeń gospodarki węglowodanowej (w tym cukrzycy i jej powikłań), zespołu metabolicznego i nadciśnienia tętniczego. Chorzy zainteresowani diagnostyka i leczeniem w Pododdziale Endokrynologiczno-Diabetologicznym powinni uzyskać skierowanie do szpitala na Oddział Endokrynologii, wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, z rozpoznaniem wstępnym, które w toku diagnostyki zostanie ostatecznie zweryfikowane.
Skierowanie należy dostarczyć do sekretariatu Pododdziału Endokrynologiczno-Diabetologicznego (I piętro) w godzinach 9:00-13:00.
Kontakt dla pacjentów: tel.: +48 22 31 86 328
mail.: endokrynologia@szpitalczerniakowski.waw.pl

Oddział posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia do prowadzenia specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych oraz prowadzenia staży kierunkowych z chorób wewnętrznych w ramach innych specjalizacji.

W oddziale pracuje 8 lekarzy specjalistów z zakresu chorób wewnętrznych, nefrologii, kardiologii, pulmonologii oraz diabetologii, 8 lekarzy rezydentów oraz 44 pielęgniarek.

 

mgr Wioleta Słomka
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich
 
 
 

Kontakt (pon-pt 8.00-15.00)

Ordynator/Sekretariat: +48 22 31 86 325
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich: +48 22 31 86 329, +48 22 31 86 344

e-mail: sekretariat.wewnetrzny@szpitalczerniakowski.waw.pl

Oddział pracuje całodobowo, siedem dni w tygodniu.

Jak dojść do Oddziału Chorób Wewnętrznych?

Jak dojść na Oddział Chorób Wewnętrznych

Opublikowano 5 grudnia 2018, 18:23 przez admin

Ostatnia modyfikacja przez Jacek Pszonka