Oddział Chorób Wewnętrznych

dr n. med. Michał Lis
Ordynator

 

Czytaj więcej

 

Oddział chorób wewnętrznych i metabolicznych z Pododdziałem nefrologicznym i Stacją dializ specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu chorób układowych zapaleń naczyń, cukrzycy, zaburzeniach metabolicznych oraz chorób nerek. Dysponuje 44 łóżkami w salach 2 i 3-osobowych, głównie z własnymi węzłami sanitarnymi.

W oddziale znajduje się również 6 łóżkowa sala intensywnego nadzoru internistycznego (SINI), ściśle współpracująca z Oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii. Sala ta przeznaczona jest do leczenia pacjentów w stanach zagrożenia życia. Dodatkowo na terenie całego oddziału dostępne jest monitorowanie telemetryczne EKG pilsonymetryczne.

Pacjenci Oddziału  chorób wewnętrznych mają możliwość kontynuacji leczenia pohospitalizacyjnego w poradniach Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej:

a także w Punkcie Konsultacyjnym.

Więcej informacji o Pododdziale nefrologicznym i Stacji dializ

Oddział posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia do prowadzenia specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych oraz prowadzenia staży kierunkowych z chorób wewnętrznych w ramach innych specjalizacji.

W oddziale pracuje 8 lekarzy specjalistów z zakresu chorób wewnętrznych, nefrologii, kardiologii, pulmonologii oraz diabetologii, 8 lekarzy rezydentów oraz 44 pielęgniarek.

 

mgr Wioleta Słomka
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich
 
 
 

Kontakt (pon-pt 8.00-15.00)

Ordynator/Sekretariat: +48 22 31 86 325
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich: +48 22 31 86 329, +48 22 31 86 344

e-mail: sekretariat.wewnetrzny@szpitalczerniakowski.waw.pl

Oddział pracuje całodobowo, siedem dni w tygodniu.

Jak dojść do Oddziału Chorób Wewnętrznych?

Jak dojść na Oddział Chorób Wewnętrznych

Opublikowano 5 grudnia 2018, 18:23 przez admin

Ostatnia modyfikacja przez Jacek Pszonka