Szanowni Państwo,

Szpital Czerniakowski rozpoczął swą działalność leczniczą na terenie Mokotowa Dolnego w 1958 roku. Zgodnie z misją "Jesteśmy po to, aby pomagać chorym" Szpital otacza swą opieką pacjentów z terenu całego kraju, a w szczególności mieszkańców dzielnic m.st. Warszawy: Mokotowa, Wilanowa i Ursynowa poprzez udzielanie świadczeń zdrowotnych stacjonarnych i ambulatoryjnych.

Obecnie Szpital na 9 oddziałach, w tym 3 oddziałach Klinicznych, dysponuje ok. 290 łóżkami i rocznie hospitalizuje średnio ok. 13 tys. osób. W ciągu roku w Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej liczącej 12 poradni udzielanych jest średnio 53 tysiące porad specjalistycznych.

Dysponujemy kadrą medyczną, w skład której wchodzą tak wybitni w swej dziedzinie specjaliści jak prof. dr hab. n. med. Antoni Krzeski i prof. dr hab n. med Andrzej Kukwa - specjaliści otolaryngologii, prof. zw. dr hab n. med. Kazimierz Wardyn - specjalista nefrologii, medycyny rodzinnej i chorób wewnętrznych czy prof. dr hab. n. med. Jerzy Polański - specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej.
Codziennie nad zdrowiem pacjentów czuwa około 650 pracowników zatrudnionych w Szpitalu, w tym 135 lekarzy i 252 pielęgniarki.

Oprócz działalności medycznej w murach Szpitala prowadzone są szkolenia przyszłych lekarzy polsko i angielskojęzycznych, organizowane są staże kierunkowe oraz prowadzone specjalizacje.

Szpital Czerniakowski SP ZOZ w 2004 roku po raz pierwszy uzyskał certyfikat ISO.

Pacjentom, którzy skorzystali i korzystają z usług świadczonych przez Szpital Czerniakowski dziękujemy za zaufanie.

W celu uzyskania jakichkolwiek potrzebnych informacji zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej strony.

Zarząd Szpitala Czerniakowskiego