Zmieniamy się dla naszych pacjentów! W Szpitalu Czerniakowskim powstał Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

Mamy przyjemność poinformować, że w Szpitalu Czerniakowskim, w wyniku połączenia Oddziału Chirurgii Ogólnej i Pododdziału Chirurgii Onkologicznej, powstał Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z 45 łóżkami dla chorych i blokiem operacyjnym z dwiema salami operacyjnymi. Funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej pełni prof. nadzw. dr hab. med. Zoran Stojčev, lekarz posiadający specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. Prof. dr hab. n. med. Mariusz Frączek, objął funkcję Zastępcy Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej ds. Świadczeń z Zakresu Chirurgii Ogólnej. Powyższe zmiany są kolejnym elementem rozwoju działalności Szpitala w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych w obszarze chirurgii onkologicznej.  Przy tej okazji przypominamy, że w 2021 roku, w placówce przy Stępińskiej, utworzono przyszpitalną Poradnię Chirurgii Ogólnej, a w listopadzie 2023 roku, działalność rozpoczęła Poradnia Onkologiczna, stanowiąca dodatkową bazę ambulatoryjną dla pacjentów z nowotworami, kierowanych na leczenie i zabiegi chirurgiczne w ramach hospitalizacji. Nowa struktura w Szpitalu Czerniakowskim jest odpowiedzią na potrzeby społeczne związane z dużą zachorowalnością na nowotwory, i ma na celu zapewnienie chorym większego i szybszego dostępu do świadczeń z zakresu chirurgii onkologicznej. Warto zaznaczyć, że mimo rozwoju nieinwazyjnych technik terapeutycznych, chirurgia nadal pozostaje jedną z ważniejszych metod leczenia znacznej większości nowotworów, często dając szansę na wyleczenie. Przypominamy, że Szpital Czerniakowski nawiązał współpracę z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowym Instytutem Badawczym, m.in. w ramach Brest Cancer Unit i Colorectal Cancer Unit. Lekarze z obu placówek zasiadają we wspólnych konsyliach onkologicznych, podczas których ustalana jest, najlepsza dla pacjenta, ścieżka terapeutyczna. W ramach ww. Oddziału, oprócz zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej, przeprowadzane są m.in.: operacje nowotworów piersi wraz z onkoplastyką, resekcje tarczycy, operacje nowotworów przewodu pokarmowego (przełyku, żołądka, trzustki, wątroby, jelita grubego), które mogą być wykonane metodą klasyczną lub laparoskopową, operacje nowotworów skóry. Pacjent onkologiczny zoperowany w Szpitalu Czerniakowskim może otrzymać chemio- lub/i radioterapię w NIO PIB. Szpital na Stępińskiej jest ważnym punktem na mapie Warszawy, a uruchomienie i dynamiczny rozwój chirurgii onkologicznej, przy zapewnieniu, we współpracy z NIO PIB, kompleksowości terapii i koordynacji świadczonych usług, przyniesie ogromne korzyści pacjentom z nowotworami.

Kontakt dla pacjentów/rejestracja: +48 606 901 537; +48 506 293 666, w dni robocze od 8.00 do 15.00

Opublikowano 18 stycznia 2024, 09:09