Szpital Czerniakowski z Certyfikatem „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”.

Szpital Czerniakowski musiał spełnić kryteria określone przez Radę Ekspertów oraz podpisać deklarację „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”, zobowiązując się do przestrzegania 11 zasad, mających zapewnić bezpieczne środowisko pracy dla personelu medycznego. Deklaracja zawiera zobowiązanie m.in. do posiadania procedur podawania leków niebezpiecznych, rzetelnej oceny ryzyka wystąpienia ekspozycji zawodowej i jej zapobiegania, prowadzeniu cyklicznych szkoleń dla personelu medycznego, jak również prowadzenia rejestru zranień i zakłuć oraz stosowania i korzystania z bezpiecznego sprzętu medycznego.

Otrzymanie certyfikatu potwierdza, że nasz szpital stosuje się do najważniejszych zasad i standardów bezpieczeństwa, co przekłada na bezpieczeństwo pacjentów podczas ich pobytu w placówce.

Opublikowano 16 października 2023, 08:14