Szpital Czerniakowski w Warszawie nawiązał współpracę ze Specjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Ciechanowie.

Współpraca dotyczy zwiększenia dostępności do tzw. trombektomii mechanicznej w leczeniu udaru niedokrwiennego mózgu. List intencyjny w tej sprawie podpisał prezes zarządu Szpitala Czerniakowskiego Paweł Obermeyer i dyrektor ciechanowskiego szpitala, Andrzej Kamasa,

Trombektomia mechaniczna to obecnie najskuteczniejsza metoda leczenia ostrego udaru mózgu. Niestety jej dostępność jest bardzo niska ze względu na brak specjalistów. Tymczasem na Mazowszu udar mózgu dotyka rocznie niemal 10 000 osób. Podpisując list intencyjny przedstawiciele obu placówek zobowiązali się do wypracowania zasad współpracy przy wykorzystaniu zasobów kadrowych i sprzętowych obu stron dla zapewnienia pacjentom ciechanowskiego szpitala dostępu do trombektomii. Współpraca obejmie również szkolenia kadry medycznej ciechanowskiego szpitala w zakresie wykonywania tego zabiegu.

Opublikowano 10 kwietnia 2024, 09:37