Kliniki Uczelni Łazarskiego w Szpitalu Czerniakowskim!

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu dzisiejszym miało miejsce podpisanie umów otwierających w Szpitalu Czerniakowskim dwie Kliniki Uczelni Łazarskiego.

Są to: Klinika Chirurgii Onkologicznej umiejscowiona na bazie Pododdziału Chirurgii Onkologicznej oraz Klinika Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii, Diabetologii i Nefrologii, która powstała na bazie Oddziału Chorób Wewnętrznych i podległych pododdziałów. Umowy podpisali: Paweł Obermeyer – Prezes Zarządu Szpitala Czerniakowskiego oraz dr hab. Paweł Olszewski – Dziekan Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego. Stanowiska ordynatorów powołanych Klinik obejmą: prof. Zoran Stojcev oraz dr Michał Lis, obecni Kierownicy wymienionych jednostek.

Współpraca z Uczelnią Łazarskiego i utworzenie Klinik to duży prestiż, ale też nowe możliwości dla szpitala, m.in. w zakresie prowadzenia badań naukowych, których wyniki mogą być przedstawiane na konferencjach naukowych oraz publikowane prasie branżowej, także międzynarodowej. Zyskuje także kadra medyczna. Oddział kliniczny daje bowiem możliwość rozwoju, edukacji i uczestnictwa w szkoleniach, niejednokrotnie niedostępnych dla pracowników podmiotów leczniczych, które nie współpracują z ośrodkami uniwersyteckimi. To kolejny krok podjęty przez Zarząd Szpitala mający na celu ciągłe podnoszenie jakości opieki nad chorymi.

Przy tej oraz okazji warto przypomnieć, że w naszym szpitalu mamy także dwa oddziały kliniczne prowadzone od wielu lat we współpracy z  Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Są to: II Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej zarządzana przez prof. Mariusza Frączka oraz Klinika Otolaryngologii pod kierownictwem prof. Wojciecha Kukwy.

Wielkie Gratulacje dla Zarządu Szpitala i Ordynatorów Klinik.

Opublikowano 7 listopada 2023, 13:47