4 marca- Światowy Dzień Otyłości.

Z tej okazji, podczas konferencji prasowej Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości, eksperci podkreślili, że liczba osób z otyłością w Polsce jest dramatycznie duża. Co 4 osoba dorosła choruje na otyłość, a nasze dzieci tyją najszybciej w Europie. Tymczasem system opieki zdrowotnej w Polsce nie jest przygotowany na leczenie tej, bardzo licznej, grupy chorych. Trudności w dostępie do leczenia otyłości na poziomie POZ oraz brak dostępu do refundowanych leków sprawiają, że pacjenci są w bardzo trudnej sytuacji. Prof. Mariusz Wyleżoł, kierownik Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej w Szpitalu Czerniakowskim podkreślił, że otyłość nadal jest postrzegana jako nadmierna masa ciała, a chorzy są nierozumiani i dyskryminowani. Warto podkreślić, że otyłość to choroba przewlekła, nawracająca, która powoduje ok. 200 powikłań i może doprowadzić do śmierci.

Zapraszamy też do obejrzenia programu Dzień Dobry TVN z udziałem prof. Mariusza Wyleżoł.

Przy okazji Światowego Dnia Otyłości przypominamy, w naszym szpitalu pacjentów z otyłością leczymy kompleksowo (zachowawczo i operacyjnie), niezależnie od stadium zaawansowania choroby. Każdy pacjent jest omawiany podczas konsylium z udziałem lekarzy, dietetyka, fizjoterapeuty i psychologa. Właśnie wtedy podejmowana jest decyzja o ścieżce leczenia, najlepszej dla danego pacjenta.

Kontakt dla pacjentów: +48 514 869 490

Opublikowano 5 marca 2024, 09:20