Prof. Wojciech Kukwa i dr Ewa Migacz ze Szpitala Czerniakwoskiego autorami rozdziału w książce „Snoring and Obstructive Sleep Apena in Children” pod redakcją wybitnych laryngologów z USA.

Z ogromną radością informujemy, że na zaproszenie wybitnych laryngologów dziecięcych z USA, profesora Mitchella i profesora Isaiaha, lekarze laryngolodzy ze Szpitala Czerniakowskiego przygotowali pełny rozdział do książki pt.: „Snoring and Obstructive Sleep Apena in Children”. Książka została wydana w 2024 roku i jest już dostępna w księgarniach internetowych. Rozdział napisali: dr hab. n. med. Wojciech Kukwa – Kierownik Kliniki Otolaryngologii w Szpitalu Czerniakowskim i dr n. med. Ewa Migacz – specjalista laryngolog z naszego szpitala.

Rozdział w książce rozdział dotyczy nowych technologii, które są i w przyszłości będą wykorzystywane w diagnostyce i monitorowaniu zaburzeń oddychania w czasie snu u dzieci i młodzieży. Publikowany tekst bazuje badaniach i doświadczeniach, które nasi lekarze zdobyli podczas realizacji „Projektu Clebre”, dzięki któremu powstał przyjazny dzieciom, precyzyjny i wygodny czujnik i system do monitorowania snu oraz oddychania w czasie snu.
Zaproszenie do napisania rozdziału ze strony znakomitych, światowej sławy laryngologów to najwyższe wyróżnienie i docenienie badań prowadzonych przez lekarzy Szpitala Czerniakowskiego.

Gratulujemy całemu zespołowi i życzymy dalszych sukcesów!

Opublikowano 25 lipca 2024, 11:57