Prezes Szpitala Czerniakowskiego, Paweł Obermeyer, członkiem Rady Programowej Roku Edukacji Zdrowotnej i Profilaktyki w Senacie RP!

Z radością informujemy, że Prezes Szpitala Czerniakowskiego, Paweł Obermeyer, został powołany do składu Rady Programowej Roku Edukacji Zdrowotnej i Profilaktyki. Dziś odbyło się pierwsze spotkanie Rady z udziałem Marszałek Senatu RP, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Rok 2025 został, decyzją Senatu RP, ogłoszony Rokiem Edukacji Zdrowotnej i Profilaktyki. Rada Programowa, w której skład wchodzą wybitni specjaliści z różnych dziedzin medycyny oraz przedstawiciele towarzystw naukowych i samorządów, będzie opracowywać kluczowe kierunki działań w zakresie edukacji zdrowotnej i profilaktyki na nadchodzący rok.

Podczas dzisiejszego spotkania eksperci zwrócili szczególną uwagę na wspólne czynniki ryzyka chorób cywilizacyjnych. Podkreślili potrzebę ścisłej współpracy ze środowiskiem pacjentów i szerszego docierania z programami profilaktycznymi do społeczeństwa.

Już za miesiąc odbędzie się kolejne spotkanie Rady, na którym zostaną ustalone priorytety działań w obszarze edukacji zdrowotnej na rok 2025.

Opublikowano 15 października 2024, 08:29