Otwarcie wystawy o chorobie otyłościowej z udziałem Pawła Obermeyera- Prezesa Szpitala Czerniakowskiego

W dniu 22 maja br. Paweł Obermeyer, Prezes Szpitala Czerniakowskiego, uczestniczył w otwarciu wystawy „Nie oceniaj mnie! To nie moja wina! #ChorujęNaOtyłość” w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej, która zainaugurowała kampanię społeczną pt.: „Otyłość to choroba. Nie oceniaj, nie odchudzaj, tylko lecz.” Przed oficjalną uroczystością odbyło się spotkanie z Marszałek Senatu RP – Małgorzatą Kidawą-Błońską, które dotyczyło sytuacji chorych na otyłość w Polsce i konieczności wprowadzenia zmian systemowych w tym obszarze. Przypominamy, że przy Szpitalu Czerniakowskim działa Grupa Wsparcia dla chorych na otyłość, od 5 lat prowadzona przez Katarzynę Głowińską, pacjentkę i prezes FLO – Fundacji na rzecz Leczenia Otyłości.

Wystawę otworzyła dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor – Senator RP, głos zabrali m.in.: Wojciech Konieczny – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, eksperci z PTLO i pacjenci.

Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w Polsce Parlament otworzył drzwi dla chorych na otyłość, a pamiętajmy, że to grupa pacjentów stygmatyzowana, dyskryminowana, obwiniana i zgubiona w systemie opieki zdrowotnej.

Opublikowano 27 maja 2024, 07:57