Nowy pawilon medyczny w Szpitalu Czerniakowskim

100 dni  – dokładnie tyle zajęło zaprojektowanie, wybudowanie i wykończenie budynku modułowego, który stanął na terenie Szpitala Czerniakowskiego. Obecnie, w związku z trwającą rozbudową i modernizacją SOR, w pawilonie będzie funkcjonował oddział ratunkowy. Inwestycja za blisko 5 mln zł została sfinansowana ze środków m.s.t Warszawy. W otwarciu obiektu uczestniczyła m.in.: Małgorzata Kidawa-Błońska – Wicemarszałek Sejmu RP, Olga Pilarska-Siennicka – Dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej m. st. Warszawy, Rafał Miastowski – Burmistrz Dzielnicy Mokotów.

Paweł Obermeyer, Prezes Zarządu Szpitala Czerniakowskiego, podziękował za otrzymane środki finansowe i podkreślił: „To realna pomoc dla naszego szpitala, która z jednej strony pozwala nam zabezpieczyć ciągłość udzielania ratunkowych świadczeń medycznych (podczas remontu SOR), z drugiej zaś poszerza powierzchnię naszego szpitala o dodatkowych 500 m2. To najbardziej nowoczesna część szpitala z pełną infrastrukturą medyczną i socjalną, w której pacjenci będą korzystać z opieki medycznej  naszego personelu w bezpiecznych i komfortowych warunkach.”

Zapraszamy też do zapoznania się z komunikatem prasowym.

Budynek modułowy Szpital Czenriakowski

Opublikowano 4 lipca 2022, 13:19