Konferencja prasowa na temat raka żołądka

Dziś uczestniczyliśmy w konferencji prasowej na temat raka żołądka, zorganizowanej przez EuropaColon Polska Polska w ramach kampanii „Zaopiekuj się żołądkiem”. Prof. Zoran Stojcev Kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej w Szpitalu Czerniakowskim mówił przy tej okazji o znaczeniu chirurgii onkologicznej w leczeniu raka żołądka.

Prof. Stojcev zaznaczył, że podstawową i najbardziej skuteczną metodą leczenia raka żołądka jest chirurgiczne usunięcie guza. Leczenie operacyjne wiąże się najczęściej z usunięciem części lub całego żołądka. Warto zaznaczyć, że przy zaawansowanym, miejscowym nowotworze, który jest operacyjny, stosuje się także chemioterapię. Celem takiego postępowania jest ograniczenie zasięgu nowotworu i umożliwienie przeprowadzenia radykalnej operacji guza, co poprawia wyniki leczenia.

W przypadku raka nieoperacyjnego stosuje się chemioterapię, immunoterapię i leczenie ukierunkowane molekularnie w ramach programu lekowego.

Dziękujemy za zaproszenie Iga Rawicka, to było ważne wydarzenie.

Przypominamy, że w Szpitalu Czerniakowskim istnieje możliwość przeprowadzenia operacji raka żołądka.

Kontakt dla pacjentów/rejestracja: +48 606 901 537; +48 506 293 666, w dni robocze od 8.00 do 15.00

Sekretariat Pododdziału Chirurgii Onkologicznej: +48 789 057 920

Opublikowano 22 listopada 2023, 13:23