Katedra Neurologii Instytutu Nauk Medycznych WMCM UKSW w Szpitalu Czerniakowskim!

Mamy przyjemność poinformować, że 12 grudnia br. miało miejsce uroczyste podpisanie umowy otwierającej w naszym szpitalu Katedrę Neurologii UKSW, umiejscowioną na bazie Oddziału Neurologii. Umowę podpisali: rektor UKSW, ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski oraz Paweł Obermeyer – Prezes Zarządu Szpitala Czerniakowskiego.

Kierownikiem Katedry został prof. dr hab. n. med. Adam Kobayashi.

Porozumienie zakłada m.in. udostępnienie bazy medycznej szpitala w postaci: aparatury medycznej, sprzętu medycznego i wyposażenia technicznego, tak aby Wydział Medyczny UKSW mógł prowadzić działalność badawczo-dydaktyczną, połączoną z udzielaniem świadczeń zdrowotnych. Warunki umowy obejmują także organizowanie zajęć w ramach semestrów roku akademickiego oraz praktyk wakacyjnych. Współpraca z UKSW daje lepsze możliwości w zakresie kształcenia kadry medycznej, na czym zyskają przede wszystkim pacjenci.

Przy tej oraz okazji warto przypomnieć, że w Szpitalu Czerniakowskim są również oddziały kliniczne: Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uczelni Łazarskiego.

Opublikowano 14 grudnia 2023, 10:52