Zespół medyczny Szpitala Czerniakowskiego w Senacie RP

Zespół Szpitala Czerniakowskiego na czele z Prezesem Pawłem Obermeyerem włączył się w akcję badań profilaktycznych w Senacie RP.

W dniu 4 kwietnia uczestniczyliśmy w wydarzeniu pt.: ,,Senat Rzeczypospolitej Polskiej stawia na profilaktykę”.

To akcja zorganizowana przez Agnieszkę Gorgoń-Komor – Senator RP, skierowana do Senatorów RP i pracowników Senatu. Spotkaliśmy się też z Marszałek Senatu RP Małgorzatą Kidawą-Błońską.

Planowaliśmy kolejne wspólne akcje profilaktyczne.

Celem wydarzenia byłą promocja medycyny prewencyjnej, dzięki której możemy zapobiegać chorobom cywilizacyjnym. W dniu profilaktyki uczestniczył zespół lekarski i pielęgniarski Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Endokrynologicznym, Diabetologicznym, Nefrologicznym i Stacją Dializ oraz zespół Oddziału Okulistycznego Szpitala Czerniakowskiego.

Wykonywaliśmy pomiary ciśnienia tętniczego krwi, glukozy oraz badania dna oka. Ponadto zespół lekarski naszego Szpitala udzielał konsultacji endokrynologicznych, diabetologicznych i kardiologicznych.

Opublikowano 9 kwietnia 2024, 12:00