Warszawskie Specjalistyczne Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych | Szpital Czerniakowski

obraz warszawskiej syrenki na czerwoym tle

Warszawskie Specjalistyczne Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych

Kadra zarządzająca
Kierownik Warszawskiego Specjalistycznego Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych
dr n. med. Olga Turowska

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest renomowanym specjalistą oraz ekspertem w diagnostyce i leczeniu cukrzycy typu 1, cukrzycy typu 2 oraz cukrzycy ciążowej. W swojej pracy kładzie nacisk na indywidualne podejście do pacjenta, szanując jego unikalne potrzeby. Jest szczególnie zaangażowana w wykorzystanie najnowszych osiągnięć technologicznych, które obecnie mają duże zastosowanie w diabetologii i terapii cukrzycy. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz uczestnikiem licznych międzynarodowych zjazdów naukowych Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD), Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego (ADA) oraz Advanced Technologies & Treatments For Diabetes (ATTD). Ukończyła liczne kursy i szkolenia w zakresie terapii pompowej i ciągłych systemów monitorowania glikemii (m.in. Szkoła Pompowa PTD). Pracuje również jako wykładowca w tematyce nowoczesnych systemów monitorowania glikemii oraz nowoczesnej farmakoterapii cukrzycy. Biegle włada językiem angielskim.

Koordynator zapisów tranzycyjnych dla pacjentów kończących opiekę pediatryczną.
dr n. med. Monika Pliszka

Adiunkt Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na którym w 2011 r. obroniła pracę doktorską dotyczącą zaburzeń transportu glukozy do komórek. Od wielu lat zajmuje się edukacją diabetologiczną pacjentów z cukrzycą, otyłością, stanem przedcukrzycowym, zespołem metabolicznym oraz ich rodzin. Ukończyła certyfikowane kursy z zakresu systemów ciągłego monitorowania glikemii oraz pomp insulinowych. Przekazuje wiedzę jak postępować w cukrzycy, uczy pacjentów zarządzania cukrzycą, modyfikacji stylu życia, stosowania nowoczesnych technologii w leczeniu. Odznaczona medalem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków za duży wkład w edukację pacjentów. Z każdym pacjentem pracuje w sposób indywidualny, bo każda cukrzyca to inna historia życia.

Zastępca Kierownika Warszawskiego Specjalistycznego Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych
lek. Dominika Kołakowska

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Od 2012 roku pracuje w Klinice Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii oraz w Centrum Diabetologicznym PIMMSWiA w Warszawie, na stanowisku starszego asystenta zajmując się diagnostyką i leczeniem pacjentów z chorobami diabetologicznym i endokrynologicznymi.
Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog, endokrynolog. Członek Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Warszawskie Specjalistyczne Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych

Warszawskie Specjalistyczne Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych zostało utworzone na bazie czterech poradni: Chorób Metabolicznych, Endokrynologicznej, Diabetologicznej oraz Nefrologicznej. Centrum zapewnia pacjentom kompleksowe ambulatoryjne świadczenia zdrowotne w obszarach dotyczących chorób cywilizacyjnych. Dodatkowo poradnie specjalistyczne posiadają wsparcie w komórkach leczenia szpitalnego tj. w Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Endokrynologicznym, Diabetologicznym, Chorób Metabolicznych, Nefrologicznym i Stacją Dializ.

Oddział Chorób Wewnętrznych wraz z pododdziałami, jako ośrodek referencyjny w dziedzinie diabetologii i endokrynologii zapewnia możliwość rozwoju kadry medycznej, a integralność zespołu poradni i oddziału przekłada się na spójność procesu diagnostyczno-terapeutycznego i wysoką jakość opieki nad pacjentami.