Szpital Czerniakowski w Krajowej Sieci Onkologicznej!

Informujemy, że Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował pierwszy wykaz świadczeniodawców zakwalifikowanych do Krajowej Sieci Onkologicznej, który obowiązuje od 26 lipca 2024 r. do 26 lipca 2026 r. Do KSO zakwalifikował się Szpital Czerniakowski, który zapewnia kompleksową opiekę onkologiczną w zakresie diagnostyki, leczenia i monitorowania pacjentów. To kolejny krok na rzecz poprawy jakości leczenia i opieki nad chorymi na nowotwory w naszym szpitalu.

Przypominamy, że w Szpitalu Czerniakowskim przeprowadzamy operacje onkologiczne różnych typów nowotworów, m.in. operacje raka piersi z jednoczasową rekonstrukcją, operacje tarczycy, operacje nowotworów przewodu pokarmowego, operacje nowotworów głowy i szyi, operacje innych typów nowotworów.

Wykonujemy biopsję gruboigłową piersi, biopsję tarczycy, prowadzimy leczenie i monitorowanie pacjentów w ramach przyszpitalnej poradni chirurgii onkologicznej oraz poradni onkologicznej.

Szpital Czerniakowski zakwalifikował się do Specjalistycznych Ośrodków Leczenia Onkologicznego (SOLO) I poziomu, tj.:

1. realizuje plan leczenia onkologicznego świadczeniobiorcy objętego opieką onkologiczną, ustalony przez wielodyscyplinarny zespół terapeutyczny i przekazuje informacje o jego realizacji do SOLO III poziomu;
  2. wyznacza koordynatora;
  3. zapewnia świadczeniobiorcom możliwość umawiania oraz zmiany terminu udzielania świadczeń opieki onkologicznej za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności;
  4. prowadzi systematyczną ocenę satysfakcji świadczeniobiorców w sposób ustrukturyzowany, na podstawie anonimowych ankiet oceny satysfakcji świadczeniobiorców.

Opublikowano 29 lipca 2024, 09:35