XVI MAZOWIECKIE DNI CHIRURGICZNE

W dniach 22-23 kwietnia 2022 r. w Warszawie, odbyła się konferencja  „XVI MAZOWIECKIE DNI CHIRURGICZNE”.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego konferencji jest prof. dr hab. n. med. Mariusz Frączek –Kierownik Oddziału Chirurgii Szpitala Czerniakowskiego oraz Kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej II Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej, Wydział Medyczny WUM, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Chirurgii Ogólnej Województwa Mazowieckiego.

Konferencja jest jednym z ważniejszych zjazdów naukowo-szkoleniowych odbywających się od ponad 17 lat na terenie Mazowsza. W konferencji wziął udział także Prezes naszego szpitala, Paweł Obermeyer.

MAZOWIECKIE DNI CHIRURGICZNE to spotkanie naukowo-szkoleniowe, to również koleżeńskie forum wymiany doświadczeń i poglądów. Program został przygotowany we współpracy z Towarzystwem Chirurgów Polskich oraz Okręgową Izba Pielęgniarek i Położnych i obejmował szeroko rozumiane powikłania w chirurgii i zagadnienia dotyczące specyfiki leczenia chorych w wieku senioralnym. Przedstawiono także problemy związane z bezpieczeństwem chorego na bloku operacyjnym, jak i z obecnymi zaleceniami właściwej opieki nad chorym w oddziale. Ważnym punktem programu była prezentacja najnowszych możliwości leczenia chorych na nowotwory, oraz konfrontacja własnych metod leczenia z system przyjętym w Japonii.

Zjazd był także transmitowany podczas 2. Konferencji „Choroby jelita grubego” w Krakowie.

Opublikowano 28 kwietnia 2022, 12:46