Szpital Czerniakowski z nowym rezonansem i aparaturą diagnostyczną!

Województwo Mazowieckie przekazało Szpitalowi Czerniakowskiemu dotację  w kwocie 6 841 245 zł brutto, w ramach projektu: „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”.

Z dotacji zakupiony został  rezonans magnetyczny z wyposażeniem w module kontenerowym.

Ponadto  wyposażyliśmy nasz szpital w nowoczesną aparaturę medyczną:

• 5 aparatów do znieczulania
  • 3 aparaty USG, w tym USG wielofunkcyjne z głowicą umożliwiającą diagnostykę klatki piersiowej automatyczne urządzenie do kompresji klatki piersiowej w trakcie resuscytacji
  • automatyczne urządzenie do kompresji klatki piersiowej w trakcie resuscytacji
  • 6 defibrylatorów z wyposażeniem
  • 3 respiratory.

W uroczystym odbiorze nowego wyposażenia wzięli udział Elżbieta Lanc, Członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego i Renata Kaznowska, Wiceprezydent m.st. Warszawy.

Paweł Obermeyer, Prezes Zarządu Szpitala Czerniakowskiego doceniając otrzymaną dotację powiedział: Bardzo dziękuję za ogromne wsparcie samorządu województwa mazowieckiego dla naszego szpitala. To realna pomoc, dzięki której możemy poszerzyć naszą ofertę diagnostyczną. Sprzęt zakupiony w ramach dotacji  ma duże znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa naszych pacjentów. To kolejny wspólny projekt m.st. Warszawa i zarządu województwa mazowieckiego.

Serdecznie za to dziękuję i liczę na dalsze wsparcie, bo potrzeby są ogromne.

Dzięki nowej aparaturze nasi pacjenci będą mogli czuć się bezpieczniej.

W związku z dzisiejszą uroczystością otwarcia rezonansu magnetycznego z wyposażeniem w module kontenerowym, Zarząd Szpitala Czerniakowskiego odebrał podziękowania i

Gratulacje od Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego.

podziękowania

Zapraszamy też do zapoznania się z komunikatem prasowym.

Kolejny sprzęt dla miejskich szpitali

Opublikowano 29 czerwca 2022, 08:01