Podsumowanie roku 2019

Początek roku to doskonała okazja do podsumowań oraz przypomnienia osiągnięć finansowych Szpitala w minionym roku. Szpital Czerniakowski Sp. z o.o. , placówka o II stopniu referencyjności, oferując coraz większą liczbę świadczeń zdrowotnych na rzecz pacjenta, zdołała znacznie pomniejszyć istniejącą stratę finansową. Korzystne zmiany obrazują poniższe wykresy:

PRZYCHODY Z NFZ (dane w mln zł)

W ostatnich latach widoczny jest systematyczny wzrost kontraktów realizowanych dla NFZ. Stanowią one ponad 98% przychodów z tytułu świadczeń zdrowotnych. Rok 2019 przyniósł ponad 11% wzrost przychodów z NFZ. Szpital w 2020 roku planuje dalszy wzrost świadczeń realizowanych dla NFZ.

WYNIK FINANSOWY (dane w mln zł)

Szpital Czerniakowski Sp. z o.o. jest szpitalem II. poziomu referencyjności. Posiada 8 oddziałów, w tym dwa kliniczne oraz Specjalistyczną Przychodnię Przyszpitalną liczącą 11 poradni. Tak szerokie spektrum świadczeń zdrowotnych, przy obecnym ich finansowaniu powoduje iż Szpital ponosi stratę, podobnie jak inne szpitale miejskie. Strata w ostatnich latach utrzymywała się na poziomie: 22-23 mln zł. W 2019 roku Zarząd Szpitala podjął działania, które spowodowały poprawę wyniku finansowego o 4 mln zł. Na 2020 rok planowane są dalsze prace naprawcze prowadzące do zwiększenia przychodów i dalszego ograniczenia straty.

Opublikowano 21 stycznia 2020, 21:27