Dotacja w kwocie 7 000 000 zł dla Szpitala Czerniakowskiego

Informujemy, że Szpital Czerniakowski otrzymał dotację inwestycyjną na lata 2023-2025 w łącznej kwocie 7000 000 zł na realizację zadania pn.: „Modernizacja i przygotowanie Oddziału Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udarów w Szpitalu Czerniakowskim do wykonywania zabiegów wewnątrznaczyniowych”.

Umowę dotacyjną odebrał Paweł Obermeyer, Prezes Szpitala Czerniakowskiego.

Dotacja obejmuje dofinansowanie w kwocie 4 000 000 zł z budżetu województwa mazowieckiego, w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”, oraz 3 000 000 zł z budżetu miasta stołecznego Warszawy.

Dotacja przeznaczona jest na przebudowę i modernizację pomieszczeń szpitala o powierzchni 400 m2, w celu utworzenia pododdziału udarowego, w tym pracowni angiografii, sali intensywnego nadzoru, pomieszczeń przygotowawczych, śluzy personelu i pacjenta oraz na zakup sprzętu i aparatury medycznej.

fot. Szymon Pulcyn/UM Warszawa

Opublikowano 2 czerwca 2023, 08:33