Delegacja z Arabii Saudyjskiej w Szpitalu Czerniakowskim

Przedstawiciele King Abdullah International Medical Research Center z Arabii Saudyjskiej gościli w Szpitalu Czerniakowskim. Wizyta lekarzy z KAIMRC miała na celu poznanie procedur i praktyk związanych z prowadzeniem badań klinicznych w Polsce, tak aby na podstawie zdobytych informacji i doświadczeń, mogli oni usprawnić prowadzenie badań klinicznych w Arabii Saudyjskiej.

Podczas spotkania z zespołem medycznym Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Czerniakowskiego goście poznali możliwości medyczne naszej placówki oraz drogę jaką przechodzi obecnie szpital w celu wejścia w świat badań klinicznych. Po zakończeniu wizyty, przedstawiciele KAIMRC  bardzo pozytywnie odebrali otwartość i zaangażowanie naszych pracowników, ich profesjonalne podejście do pacjenta, chęć rozwoju w obszarze badań klinicznych oraz dobrą współpracę w zespole jak również w kontaktach z podmiotami zewnętrznymi.

Wszystko wskazuje na to, że przy takim zaangażowaniu zespołu medycznego oraz przychylności Zarządu Szpitala, badania kliniczne w Szpitalu Czerniakowskim będą prowadzone i dynamicznie rozwijane, stanowiąc dodatkową opcję terapeutyczna dla naszych pacjentów.

Opublikowano 18 maja 2023, 10:45