KLINIKA OTORYNOLARYNGOLOGII
WYDZIAŁU LEKARSKO-DENTYSTYCZNEGO
WARSZAWSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO


Kontakt:
Kierownik oddziału: +48 22 31 86 270

                       fax. +48 22 31 86 266
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich: +48 22 31 86 253
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

dr hab. Wojciech Kukwa
Kierownik Oddziału


mgr Dorota Olendzka
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich

Informacje o oddziale:

 

Na bazie Oddziału Otolaryngologicznego w naszym szpitalu funkcjonuje Klinika Otorynolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Oddział Otolaryngologiczny, a zarazem Klinika Otorynolaryngologii Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jest w strukturze Szpitala Czerniakowskiego jednostką, w której są diagnozowani i leczeni pacjenci z chorobami uszu, nosa, krtani i gardła.


W Oddziale przeprowadza się leczenie operacyjne w obrębie głowy, szyi, uszu oraz podstawy czaszki. Klinika Otorynolaryngologii jest wiodącym ośrodkiem w leczeniu chorób zatok przynosowych metodami endoskopowymi, a także zaburzeń oddychania podczas snu, zarówno u pacjentów z uporczywym chrapaniem, jak i zespołem snu z bezdechami.

Mamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu chirurgicznym nowotworów głowy i szyi. Wykonujemy bardzo wiele operacji guzów ślinianek przyusznych, a każda z nich przeprowadzana jest przy użyciu mikroskopu operacyjnego i z wykorzystaniem stymulatora nerwu twarzowego. Prowadzimy leczenie guzów krtani, gardła, jamy ustnej, a także nosa i zatok przynosowych czy podstawy czaszki.

Podejmujemy także leczenie rekonstrukcyjne, zarówno u Pacjentów po rozległych operacjach onkologicznych, jak i u Chorych z porażeniem nerwu twarzowego czy porażeniami krtani.

Lekarze Oddziału Otolaryngologicznego współpracują ze Specjalistyczną Przychodnią Przyszpitalną, w ramach wykonywanych świadczeń medycznych na rzecz pacjentów przyjmowanych przez:

- Poradnię Otolaryngologiczną,

- Poradnia Foniatryczną,

- Poradnia Audiologiczną,

- Poradnia Logopedyczną,

- Poradnia Alergologiczną.

Szpital Czerniakowski sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Stępińska 19/25, 00-739 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000678693,
NIP: 521-293-24-55, kapitał zakładowy w wysokości: 40.100.000,00 zł