KLINIKA OTORYNOLARYNGOLOGII
WYDZIAŁU LEKARSKO-DENTYSTYCZNEGO
WARSZAWSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO


Kontakt:
Ordynator: +48 22 31 86 270
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich: +48 22 31 86 253
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

prof. dr hab. n. med. Antoni Krzeski
Ordynator Oddziału

Bożenna Łagowska
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich

Informacje o oddziale:

 

Na bazie Oddziału Otolaryngologii w naszym szpitalu funkcjonuje Klinika Otorynolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Oddział Laryngologiczny, a zarazem Klinika Otolaryngologii Oddziału Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jest w strukturze Szpitala Czerniakowskiego jednostką, w której są diagnozowani i leczeni pacjenci z chorobami uszu, nosa, krtani i gardła (OTORYNOLARYNGOLOGIA).
W Oddziale przeprowadza się leczenie operacyjne w obrębie głowy, szyi, uszu oraz podstawy czaszki. Klinika Otorynolaryngologii jest wiodącym ośrodkiem w leczeniu chorób zatok przynosowych. Jej kierownik, prof. dr med. Antoni Krzeski, jest pionierem w zastosowaniu technik endoskopowych w diagnostyce i leczeniu chirurgicznym chorób zatok przynosowych, i jak dotychczas ma największe doświadczenie w wykonywaniu tych operacji w Polsce.
Zespół lekarski pracujący w Klinice ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu chirurgicznym nowotowrów głowy i szyi u osób dorosłych oraz u dzieci. Jest on również kompetentny w rekonstrukcjach powstałych ubytków tkanek, jako następstwo zastosowanego leczenia onkologicznego. Sala operacyjna 2
Leczenie pacjentów z nowotworami głowy i szyi prowadzone w Klinice odbywa się w ścisłej współpracy z Centrum Onkologii w Warszawie.

W zakresie kompetencji Kliniki należy wymienić również:
- operacje otologiczne (uszu),
- mikrochirurgie kratni,
- operacje fonochirurgiczne (poprawiające głos),
- rekonstrukcje porażonej twarzy,
- endoskopowe operacje niedrożności dróg łzowych.

W oddziale działają na potrzeby pacjentów diagnozowanych w Klinice następujące pracownie: audiologiczna (badania słuchu), otoneurologiczna (badania błędników), laserowa oraz endoskopowe. Ponadto Klinika współpracuje na terenie szpitala z poradniami, w których przyjmowani są pacjenci w trybie ambulatoryjnym, a są to :
- Poradnia Laryngologiczna,
- Poradnia Alergologiczna,
- Poradnia Foniatryczna,
- Poradnia Logopedyczna.

Klinika prowadzi zajęcia ze studentami Oddziału Stomatologii WUM oraz English Division. W Klinice odbywane są przez lekarzy z całej Polski staże do specjalizacji z zakresu otorynolaryngologii oraz medycyny rodzinnej.

Łączna liczba łóżek jakimi dysponuje oddział to 57 w tym 6 intensywnej opieki medycznej.

Szpital Czerniakowski sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Stępińska 19/25, 00-739 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000678693,
NIP: 521-293-24-55, kapitał zakładowy w wysokości: 100.000,00 zł