Kontakt:

Ordynator: +48 22 31 86 218
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich: +48 22 31 86 323
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


dr n. med. Jarosław Ucieklak
Ordynator Oddziału


Marzena Wilczyńska-Szatańska
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich

Informacje o oddziale:

 

W oddziale leczeni są pacjenci z obrażeniami pourazowymi oraz chorobami i deformacjami układu kostno-stawowego.

Oddział posiada 40 łóżek w wygodnych 2 i 3-osobowych salach. Dysponuje salą pooperacyjną, gdzie monitorowani są chorzy po zabiegach. Oddział posiada samodzielny, nowocześnie wyposażony blok operacyjny. W leczeniu operacyjnym złamań stosowane są wszystkie najnowsze metody osteosyntezy. Wykonywane są operacje rekonstrukcyjne układu kostno – stawowego oraz zabiegi artroskopowe. Oddział specjalizuje się w endoprotezoplastykach stawów z wykorzystaniem najnowocześniejszych implantów. Oddział posiada akredytację Ministra Zdrowia do prowadzenia specjalizacji i staży kierunkowych dla lekarzy w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W oddziale odbywają się również staże do specjalizacji pielęgniarskich oraz kursy dla lekarzy. Zespół oddziału bierze udział w międzynarodowych badaniach klinicznych.

W ramach Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej funkcjonuje Poradnia Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej. Udzielane są w niej świadczenia ambulatoryjne z zakresu ortopedii i chirurgii urazowej oraz odbywają się konsultacje poszpitalne.

Zespół medyczny:
W skład zespołu lekarskiego wchodzi 8 specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii oraz 4 lekarzy w trakcie specjalizacji. Na każdym etapie leczenia chorymi zajmują się wysoko wykwalifikowani fizjoterapeuci. W oddziale i na bloku operacyjnym pracuje doświadczony zespół pielęgniarski. Wiele pielęgniarek posiada specjalizację i wyższe wykształcenie.

Informacje dla pacjentów i osób odwiedzających:
Odwiedziny pacjentów codziennie w godz. 08:00-20:00.
Okrycia wierzchnie prosimy zostawiać w szatni przy wejściu do szpitala.

W czasie odwiedzin prosimy o opuszczanie sal chorych podczas:
- obchodów lekarskich i badania pacjentów,
- zabiegów pielęgniarskich,
- zabiegów higienicznych.

Informacji o stanie zdrowia osobom upoważnionym przez pacjenta udzielają lekarze prowadzący.

Wypisy pacjentów odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-15:00.

Szpital Czerniakowski sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Stępińska 19/25, 00-739 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000678693,
NIP: 521-293-24-55, kapitał zakładowy w wysokości: 40.100.000,00 zł