ODDZIAŁ CHIRURGII OGÓLNEJ, NACZYNIOWEJ I ONKOLOGICZNEJ
II KATEDRA I KLINIKA
CHIRURGII OGÓLNEJ, NACZYNIOWEJ I ONKOLOGICZNEJ
II WYDZIAŁU LEKARSKIEGO
WARSZAWSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO


Kontakt:
Ordynator: +48 22 31 86 391
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich: +48 22 31 86 335
Pracownia USG Doppler Duplex: +48 22 31 86 251
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

ramka

prof. dr hab. n. med. Mariusz Frączek
Ordynator Oddziału
mgr Jolanta Sianko
Koordynator Świadczeń Pielęgniarskich

Informacje o oddziale:

 

Na bazie Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w naszym szpitalu funkcjonuje Klinika Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
W ramach oddziału udzielane są świadczenia zdrowotne w zakresie chirurgii ogólnej.
Niektóre wykonywane w oddziale operacje są unikalne w skali kraju, np.: operacje żyły głównej dolnej, plastyka zastawek żył kończyn dolnych, operacje nowotworów narządowych (wątroby, trzustki, przełyku, żołądka, jelit i innych).

W strukturze oddziału znajduje się 6 łóżkowa sala intensywnej opieki pooperacyjnej, która zapewnia właściwą opiekę pacjentom w okresie pooperacyjnym. Podległe Oddziałowi pracownie – USG Doppler-Duplex, endoskopii (gastroskopii i kolonoskopii) – pozwalają na wykonywanie nowoczesnych badań i zabiegów diagnostyczno-leczniczych. Na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej WUM prowadzone są zajęcia dla studentów ostatnich lat WUM, studentów anglojęzycznych – programu VI–letniego i IV-letniego, a także zajęcia dla studentów oddziału fizjoterapii. Oddział posiada akredytację do prowadzenia specjalizacji i staży kierunkowych w zakresie chirurgii ogólnej i naczyniowej. W Oddziale prowadzone są staże do specjalizacji pielęgniarskich.
Łączna liczba łóżek jakimi dysponuje oddział to 40 w tym 6 intensywnej opieki medycznej.

Zespół medyczny:
W Oddziale pracują 33 pielęgniarki, z których ponad połowa posiada wyższe wykształcenie oraz 15 lekarzy. Przygotowanie specjalistów i wyposażenie sal operacyjnych pozwala na wykonywanie operacji laparoskopowych i klasycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technik odzyskiwania krwi z pola operacyjnego (cell-saver) oraz zewnątrz ustrojowego krążenia żylno-żylnego. W marcu 2012 roku specjaliści chirurgii naczyniowej przeprowadzili pierwszy w Polsce zabieg z wykorzystaniem CTO Crossera, natomiast 18 maja 2012 roku odbyły się w naszym szpitalu warsztaty z wykorzystaniem CTO Crossera. Lekarze Oddziału wzięli również udział w badaniach międzynarodowych: ACST II i TAMARIS. W 2010 i 2011 roku w oddziale przeprowadzono pokazowe operacje laparoskopowe z wykorzystaniem pojedyńczego portu (dostęp do jamy otrzewnej z jednego otworu) transmitowane dla uczestników sympozjów organizowanych przez Kinikę. Zespół lekarski oddziału udziela porad w Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej w Poradni Chirurgii Ogólnej i Poradni Chirurgii Naczyniowej.

Informacje dla pacjentów i osób odwiedzających:
Odwiedziny pacjentów codziennie w godz. 8:00-20:00.
Okrycia wierzchnie prosimy zostawiać w szatni przy wejściu do szpitala.

W czasie odwiedzin prosimy o opuszczanie sal chorych podczas:
- obchodów lekarskich i badania pacjentów,
- zabiegów pielęgniarskich,
- zabiegów higienicznych.

Informacji o stanie zdrowia osobom upoważnionym przez pacjenta udzielają lekarze prowadzący.

Szpital Czerniakowski sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Stępińska 19/25, 00-739 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000678693,
NIP: 521-293-24-55, kapitał zakładowy w wysokości: 40.100.000,00 zł