O nas

Szpital Czerniakowski rozpoczął swą działalność leczniczą na terenie Mokotowa Dolnego w 1958 roku. Zgodnie z misją „Jesteśmy po to, aby pomagać chorym” szpital otacza swą opieką pacjentów z terenu całego kraju, a w szczególności mieszkańców dzielnic m. st. Warszawy: Mokotowa, Wilanowa i Ursynowa poprzez udzielanie świadczeń zdrowotnych stacjonarnych i ambulatoryjnych.

Obecnie Szpital w 8 oddziałach, w tym 2 oddziałach klinicznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dysponuje 225 łóżkami i rocznie hospitalizuje średnio ok. 11 tys. osób. W ciągu roku w Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej liczącej 11 poradni udzielanych jest średnio 40 tysięcy porad specjalistycznych.

Szpital dysponuje kadrą medyczną, w skład której wchodzą tak wybitni w swej dziedzinie specjaliści jak: prof. dr hab. n. med. Kazimierz Wardyn – specjalista, medycyny rodzinnej, chorób wewnętrznych i nefrologii, prof. dr hab. n. med. Mariusz Frączek – specjalista chirurgii ogólnej, prof. nadzw. dr hab. med. Zoran Stojčev – specjalista chirurgii ogólnej specjalista chirurgii onkologicznej, dr hab. n. med. Wojciech Kukwa – specjalista otorynolaryngologii, dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł – specjalista chirurgii ogólnej, dr n. med. Michał Lis – specjalista chorób wewnętrznych, endokrynolog, diabetolog, dr hab. n. med. Marianna Bąk – specjalista chorób wewnętrznych, czy dr hab. n. med. Tadeusz M. Zielonka – specjalista chorób wewnętrznych i chorób płuc.
Codziennie nad zdrowiem pacjentów czuwa około 650 pracowników zatrudnionych w Szpitalu, w tym 135 lekarzy i 252 pielęgniarki.

Oprócz działalności medycznej w murach Szpitala prowadzone są szkolenia przyszłych lekarzy polsko i angielskojęzycznych, organizowane są staże kierunkowe oraz prowadzone specjalizacje.

Szpital Czerniakowski w 2004 roku po raz pierwszy uzyskał certyfikat jakości ISO.

Obecnie Szpital Czerniakowski sp. z o. o. posiada certyfikat jakości nr J-1410/10/2020 wydany 3 listopada 2020 r., potwierdzający spełnienie wymagań norny PN-EN ISO 9001:2015-10 w zakresie „świadczenia usług medycznych realizowanych w ramach lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji leczniczej z uwzględnieniem diagnostyki”. Certyfikat ten ważny jest do 23 lipca 2023 r.

Szpital posiada również certyfikat uczestnictwa w kampanii „Twoja Krew, Moje Życie” promującej honorowe oddawanie krwi.

Pacjentom, którzy skorzystali i korzystają z usług świadczonych przez Szpital Czerniakowski dziękujemy za zaufanie.

Zarząd Szpitala Czerniakowskiego sp. z o. o.

Opublikowano 5 grudnia 2018, 14:10 przez admin

Ostatnia modyfikacja przez Jacek Pszonka